Home 9 Maatschappelijk 9 Workshop ‘Valpreventie en In Balans voor sportclubs’
a
Home 9 Maatschappelijk 9 Workshop ‘Valpreventie en In Balans voor sportclubs’

Vanuit Sport Utrecht zetten wij actief in op valpreventie bij senioren. Door de vergrijzing wordt het steeds belangrijker dat ouderen veilig en zelfstandig in beweging kunnen blijven. Tegelijkertijd neemt met het ouder worden het risico op vallen toe, wat grote gevolgen kan hebben voor de gezondheid en zelfstandigheid. Als sportaanbieder kunnen jullie hierin een belangrijke rol spelen. Door extra aandacht te besteden aan balansoefeningen help je deelnemers niet alleen veiliger te bewegen, maar ook langer actief te blijven. Zo verbind je deelnemers ook aan jouw aanbod.

Eén van de programma’s die hierbij helpt is In Balans: een training speciaal voor ouderen die hun kracht, balans en zelfvertrouwen in bewegen willen verbeteren.
Om sportaanbieders kennis te laten maken met dit onderwerp organiseren wij op maandag 18 mei een workshop over valpreventie en de training In Balans.
Tijdens deze workshop:
  • leggen we uit wat valpreventie is en waarom het steeds belangrijker wordt
  • laten we praktische balans- en krachtoefeningen zien die je direct kunt toepassen in je eigen lessen
  • geven we uitleg over de In Balans-training en hoe deze in de praktijk werkt
De workshop is daarnaast een introductie op de opleiding tot In Balans-trainer. Vanuit SportUtrecht zijn we op zoek naar sportaanbieders die deze training willen geven. Door de groeiende groep senioren in de wijk neemt de vraag naar dit soort trainingen toe. Voor sportaanbieders kan dit een mooie kans zijn om een nieuwe doelgroep te bereiken en hun aanbod uit te breiden.
Na de workshop is er de mogelijkheid om de opleiding tot In Balans-trainer te volgen (twee praktijkdagen in juni).
Waarom kan dit interessant zijn voor sportaanbieders?
  • Kosteloze opleiding tot gecertificeerd In Balans-trainer
  • Nieuwe deelnemers: senioren die actief willen blijven bewegen
  • Vergoeding per gegeven In Balans-training
  • Groepen van 10–15 deelnemers: overzichtelijk en goed te begeleiden
  • Lessen op je eigen locatie → vertrouwd en laagdrempelig voor deelnemers
  • Extra invulling van daluren (overdag)
  • Bijdragen aan de vitaliteit van ouderen in de wijk
Voorwaarden om In Balans-trainer te worden
  • Sport en Bewegen niveau 4
  • ALO
  • MBVO
  • Of minimaal 5 jaar ervaring met het begeleiden van ouderen bij bewegen
Na de workshop sturen we meer informatie over de opleiding en het vervolgtraject.
Heb je interesse om deel te nemen aan de workshop of wil je meer weten over het worden van In Balans-trainer? Laat het gerust weten. Aanmelden voor de workshop kan tot maandag 4 mei.

Heb je vragen over dit onderwerp?

Sjouke van den Berg
06-10050363
Mail mij